• TOEFL Kursu

SİZİ ARAYALIM

TOEFL HAZIRLIK KURSU

TOEFL Kursu

TOEFL sınavına hazırlanmak Berlitz ayrıcalığıyla artık çok daha kolay. Peki, nedir bu Berlitz ayrıcalığı?

Berlitz, TOEFL için, özel bir kadroya sahiptir. Öğretmenlerimizin pek çok öğrencisiyle başarıya ulaşmış uzmanlardır. Aynı zamanda, dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerinin de ölçüldüğü bu sınavlara hazırlanırken kesinlikle ihtiyaç duyacağınız gerçek İngiliz ve Amerikan öğretmenler, söz konusu uzman kadromuzla koordineli bir çalışma yürüterek sizlere destek vermeye hazırdır. Sınıflarımızın en fazla 12 kişi olması ve isteğe göre 3-6 kişilik özel gruplar açılabilme imkanı sınavlara hazırlanırken kendinizi ayrıcalıklı hissetmenizi sağlayacaktır. Eğitimde teknolojiyi yakından takip etmek kurumumuzun temel değerlerindendir.

TOEFL sınavının internet-Based ( IBT) ve Paper-Based ( PBT) olmak üzere 2 ayrı versiyonu vardır. Temel olarak İngilizce dil bilgisini ölçmeye yönelik olarak yapılan bir sınavdır. Son yıllarda IBT sınavı daha popüler ve çok daha tercih edilen bir sınav olarak öne çıkmıştır.

Sınav dört ana bölümden oluşur ve testin tamamı aynı gün tamamlanır. Bu bölümler reading, writing, listening ve speaking şeklinde sıralanabilir.

Berlitz olarak bu sınavın eğitiminde bizi farklı kılan nedir?

Berlitz'in Avrupa ve Amerika’da geliştirip uyguladığı "Customized Teaching" metodunu Berlitz Global ailesinin bir üyesi olarak Türkiye’ye getirdik ve Ankara’da uygulamaya başladık.

Customized Teaching nedir?

Bu metod dünya genelinde uygulandığı ülkelerde büyük beğeni kazanmış ve etkililiği defalarca kanıtlanıp kabul görmüş bir yaklaşımdır. Sınav için eğitim almaya gelen kişiler sınavın gerçeğiyle bire bir aynı olan "diagnostic test"e tabi tutulur. Bu test sayesinde, her bir öğrencinin sınavın bölümlerinden hangisi ya da hangilerinden eğitim alması gerektiği belirlenir. Her bir bölüm için gerekli olan ders saati önceden belirlenmiş olduğundan, bu testin sonucuna göre öğrencinin kaç saat ders alması gerektiği hesaplanmış olur. Bu sayede, tüm bölümlerin baştan sona anlatıldığı sınıfa öğrenci sadece ders alması gereken dilimde katılır. Dilerse başarılı olduğu bölümlerde de ders alabilir. Söz konusu sistem sayesinde öğrenci hem vakitten kazanmış olur hem de eğitimini daha ekonomik şekilde tamamlamış olur. Ve alınan eğitim nokta atışı niteliğinde olduğundan kursun sonunda sınav için eksiksiz bir şekilde hazır hale gelmiş olur.