• Berlitz Hazırlık Atlama ve Proficiency Kursu

SİZİ ARAYALIM

HAZIRLIKTA ZAMAN KAYBETMEYİN

Berlitz Hazırlık Atlama ve Proficiency Kursu

Tüm özel ve devlet üniversitelerinin bünyesinde, öğrencilerin İngilizce yeterliliklerinin ölçüldüğü hazırlık atlama sınavları vardır. Bu sınavda başarılı olan öğrenciler doğruca kazandıkları bölümde eğitim almaya başlar ve böylece bir yıl kazanmış olurlar. Sınavda başarısız olan öğrenciler, sınavdaki performanslarına göre hazırlık biriminde kendilerine uygun İngilizce seviyesindeki sınıfa yerleştirilip eğitim alırlar. Yılsonunda tekrar başarısız olanlar bir sonraki yılın başında yeni gelenlerle tekrar sınava girerler. Yine başarısız olurlarsa ikinci yıllarını da hazırlık biriminde İngilizce eğitim alarak geçirirler. Pek çok üniversite ikinci yılında da başarısız olanların kazandıkları bölümde okuma haklarını geri almaktadır. Bazı okullar bir yıllık eğitimin ardından başarısız olanları bölümlerine göndermekte, ancak eğitim gördükleri süre boyunca her yıl aynı sınava girip bu sınavda başarı göstermelerini zorunlu tutmaktadır. Aksi halde bu öğrenciler bölümü bitirseler bile mezun olamamaktadır. Dolayısıyla hazırlık atlama ve proficiency sınavları birçok öğrenci için ciddi önem taşımaktadır.

Her ne kadar bu sınavların ölçütü Genel İngilizce olsa da, her okulun sınav formatı ve kullandığı soru tipi birbirinden farklıdır. Bu yüzden Berlitz olarak biz, tüm üniversitelerin sınavları için konusunda uzman eğiticilerle çalışmaktayız. Gruplarımız aynı okulun sınavına girecek öğrencilerden oluşmaktadır. Bu sizlere hedefinize tam, eksiksiz ve doğru şekilde çalışma olanağı sağlayacaktır.

İçerik
Grammar / Academic Vocabulary / Reading / Writing
İçerik kısmındaki dört ana başlığın her birine düşen ders sayısı öğrencinin ya da grubun ağırlıklı olarak yetersiz olduğu alanlara göre değişkenlik göstermektedir.
Hazırlık atlama sınavında listening olan öğrencilere ek eğitim verilmektedir. Ayrıca hazırlık atlama sınavında speaking olan öğrencilere de ek eğitim sunulmaktadır.

Berlitz'in sınavlara hazırlık yaklaşımı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.