• Gençler için Okul Sonrası İngilizce

SİZİ ARAYALIM

AFTER SCHOOL İNGİLİZCE KURSU

Gençler için Okul Sonrası İngilizce

Türkiye’de yabancı dil eğitiminde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatına bağlı olarak, konuşmadan çok dil bilgisine ağırlık verilmektedir. Uygulanan klasik yöntemler çocukların dil gelişimine yeterince katkı sağlamamakta, dolayısıyla edinilen dil bilgisi miktar olarak çok gözükse de iletişim odaklı olmadığından kullanılabilir olmamaktadır.

Okul sonrası programları öğrencilerin İngilizce derslerinde öğrendikleri dil bilgisi ve kelime bilgisini etkili olarak kullanmayı öğrenmesini sağlar. Bununla birlikte yeni kelimeler ve yeni konuşma kalıpları da öğrenerek iletişim ağırlıklı olarak dil edinimini etmiş olur. Öğrenciler dengeli bir şekilde yabancı dile maruz kaldığı için başarı oranı yükselir. Bu durum dilin kullanıldıkça öğrenileceği ve pekiştirileceği yaklaşımına uygundur.

Berlitz'in after school programındaki öğrenci merkezli ve proje bazlı eğitim sayesinde öğrenciler hem birbirleriyle hem de native speaker öğretmenleriyle sürekli olarak etkileşim halinde olurlar. Öğrenciler haftanın belirli günlerinde okul çıkışında derslere katılarak oyunlar, aktiviteler ve projelerle not kaygısı olmaksızın kullandıkları yabancı dili daha fazla benimser.

National Geographic yayınlarının özgün içeriği öğrencilerin ilgi alanlarına uygun olarak oluşturulduğundan motivasyon her zaman yüksek seviyede olur. Hedef odaklı çalışmalarla başarıya ulaşılır.