• Çocuklar için Okul Sonrası İngilizce

SİZİ ARAYALIM

AFTER SCHOOL PROGRAMIYLA İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Çocuklar için Okul Sonrası İngilizce

Türkiye’de yabancı dil eğitiminde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatına bağlı olarak, konuşmadan çok dil bilgisine ağırlık verilmektedir. Uygulanan klasik yöntemler çocukların dil gelişimine uyum sağlamamakta, dolayısıyla öğrenilen dil bilgisi ve sözcük bilgisi miktarı çok olsa da iletişim odaklı olmadığından havada kalmakta ve unutulmaktadır.

After school programları öğrencilerin okulda öğrendikleri dil bilgisi ve sözcük bilgisini etkili olarak kullanmayı öğrenmesini sağlar. Bunun yanında yeni kelimeler yeni konuşma kalıpları da öğrenerek iletişim ağırlıklı olarak dil edinimini tecrübe etmiş olur. Ayrıca, öğrencinin hedef yabancı dile maruz kalma oranı sadece okulda eğitim alan öğrenciye oranla iki katına çıkar. Bu da dilin kullanıldıkça öğrenileceği, pekişeceği bilincine uygun bir yaklaşımdır.

Berlitz'in after school programındaki öğrenci merkezli ve proje bazlı eğitim sayesinde öğrenciler hem birbirleriyle hem de native speaker öğretmenleriyle sürekli olarak etkileşim halinde olurlar. Öğrenciler haftanın belirli günlerinde okul çıkışında derslere katılarak oyunlar, aktiviteler ve projelerle not kaygısı olmaksızın kullandıkları yabancı dili daha fazla benimser.

National Geographic yayınlarının zengin içeriği öğrencilerin ilgi alanlarına uygun olarak hazırlandığından motivasyon her zaman en yüksek seviyede kalır ve hedef odaklı çalışmalar başarılı sonuçlar verir.