• Başarısı Kanıtlanmış Berlitz Metodu®

SİZİ ARAYALIM

ETKİN VE HIZLI ŞEKİLDE DİL ÖĞRENMEYİ SAĞLAYAN BERLITZ METODU®

Başarısı Kanıtlanmış Berlitz Metodu®

Berlitz programlarının kalbinde Berlitz Metodu vardır.

Metod Nasıl İşler?

  • Berlitz Metodu, ögrencinin sınıfta konuşmasını, pratik yaparak ögrenmesini esas alır.
  • Gramer önemlidir. Berlitz ögrencisi grameri kodlamadan, sınıfta bol konuşma egzersizleri yaparak aktif bir şekilde öğrenir.
  • Ders materyallerimiz, Berlitz Metoduna göre hazarlanmıştır, formül öğreten kitaplar degildir. Uygulama, diyalog ve role-play içeriklidir.
  • Berlitz'de eğitim metodu gerçek hayat senaryoları üzerine kuruludur, öğrenciye hayatının içine sokabilecegi, kullanabilecegi veriyi verir, öğrencinin sınıfta oldugu çok değerli zamanlar, kurallar, formüller ve pasif bilgi ile boşa geçirilmez, ögrencinin yabancı eğitmenlerle geçirdiği zaman en aktif şekilde değerlendirilir.
  • Özetle Berlitz Metodu, konuşma ve dinlemeyi temel alır, bu yetiler okuma ve yazma ile desteklenir. Bu metodu geliştiren ve ilk uygulayan Berlitz'dir.

Ders Akışı
1. adım » Öğrenci sınıfta yabancı eğitmenlerle Berlitz Metodu ile çalıştırılıp, sürekli pratik yaparak ögrenir,
2. adım » Metoda göre hazırlanmış Berlitz ders kitaplarıyla programını takip eder, okuma ve gramer egzersizleri yapar,
3. adım » Sınıfta yaptıgı egzersizleri pekiştirmek, tekrar etmek ve yeni kelimeler öğrenmek için öğrenciye programını tekip eden sınırsız ve ücretsiz multimedya desteği verilir.

Bu şekilde ögrenci, hem yabancı eğitmenlerle programına göre haftada ortalama 6-8 ders boyunca uygulama yapma, hem de e-learning programı ile istedigi zaman, istediği yerden programına bağlanıp tekrar etme ve pekiştirme şansına sahiptir.
Birbirleriyle bağlantılı devam eden bu adımlardan geçen ögrenci, edinim döngüsündeki kontrol noktalarında degerlendirilip bir üst kura eksiksiz devam etmekte ve programını hedefine ulaşmış olarak tamamlamaktadır.